Seri├íl LED panely, ─Źas┼ą 3: Prisaden├ę LED panely (na povrch)

Prisaden├ę LED panely r├┤znych druhov ÔÇô okr├║hly, obd─║┼żnikov├Ż a ─Źierny ┼ítvorcov├Ż.

Staviate alebo prer├íbate a h─żad├íte vhodn├ę n├ístenn├ę alebo stropn├ę svietidl├í? UFO ÔÇô gu─żat├ę a pologu─żat├ę ÔÇô u┼ż nefr─Źia, siahnite rad┼íej po prisaden├Żch LED paneloch s mont├í┼żou na povrch. S├║ n├ísobne ├║spornej┼íie, maj├║ n├ísobne dlh┼íiu ┼żivotnos┼ą, svietia silnej┼íie aÔÇŽ a maj├║ aj ─Ćal┼íie v├Żhody. ─î├ştajte ─Ćalej a dozviete sa, ak├ę. 

Pre─Ź├ştajte si ─Ćal┼íie ─Źasti n├í┼ího ┼ítvordielneho seri├ílu o LED paneloch:

Nechajte UFO odletie┼ą, nahrad├ş ho prisaden├Ż LED panel

Tak na ├║vod ÔÇô ─Źo je vlastne LED panel: P├şsali sme o tom u┼ż v prvej ─Źasti n├í┼ího seri├ílu, ale zrekapitulujeme to. 

LED panel je svietidlo aj sveteln├Ż zdroj v jednom, tj. je to svietidlo, ktor├ę m├í ako keby napevno zabudovan├║ LED ┼żiarovku. 

U┼ż po─Źujeme va┼íe obavy: ÔÇ×A ─Źo ke─Ć sa svietidlo pokaz├ş? To ho budem musie┼ą vyhodi┼ą, ke─Ć sa v ┼łom ned├í vymeni┼ą ┼żiarovka. To u┼ż je lep┼íie to UFO alebo in├ę svietidlo so ┼żiarovkouÔÇŽÔÇť

├üno aj nie. 

─îo sa t├Żka ┼żivotnosti, nem├íte sa v├┤bec ─Źoho b├í┼ą. Pri LED paneloch je v podstate rovnak├í ako pri LED ┼żiarovk├ích a v pr├şpade niektor├Żch modelov dosahuje aj 20 000 hod├şn. Ak by ste svietili 8 h denne, 365 dn├ş za rok, vydr┼żal by v├ím LED panel 6,85 roka. 

Samozrejme, st├íle m├┤┼żete siahnu┼ą po klasickom n├ístennom svietidle a LED ┼żiarovke, no LED panel m├í predsa len p├ír v├Żhod:

1. Minimalistick├Ż dizajn 

Prisaden├ę LED panely s├║ nen├ípadn├ę, tenk├ę (hr├║bka iba nieko─żko cm) a nep├┤sobia ru┼íivo. Pasuj├║ do v├Ą─Ź┼íiny modern├Żch interi├ęrov. 

Samozrejme, nie ka┼żd├ęmu sa tak├Żto minimalistick├Ż dizajn p├í─Źi a nie v┼íade sa hod├ş. Do t├Żch rustik├ílnej┼íie laden├Żch interi├ęrov bud├║ viac pasova┼ą nejak├ę svietidl├í s prepracovanej┼í├şm dizajnom. 

2. Rovnomern├ę svetlo bez oslnenia

Klasick├ę svietidl├í so ┼żiarovkami vy┼żaruj├║ intenz├şvne svetlo z jedn├ęho bodu. M├┤┼żu v├ím tak sp├┤sobova┼ą nepr├şjemn├ę oslnenie. 

LED panely v┼íak vy┼żaruj├║ rozpt├Żlen├ę svetlo pod uhlom 100 ÔÇô 150┬░ z ve─żkej plochy. Miestnos┼ą teda osvetlia rovnomernej┼íie s minimom ostr├Żch tie┼łov. Rovnomern├ę osvetlenie bez oslnenia takisto u─żav├ş va┼íim o─Źiam.

3. Lepšie chladenie

─Äal┼íou v├Żhodou je lep┼íie chladenie. LED panel m├í oproti LED ┼żiarovke v├Ą─Ź┼íiu plochu a v─Ćaka tomu lep┼í├ş odvod tepla. To op├Ą┼ą pom├íha predl┼żova┼ą jeho ┼żivotnos┼ą. 

Pri LED ┼żiarovke ste odk├ízan├ş na s├ílanie tepla do okolia a prirodzen├ę pr├║denie vzduchu. Ono toho tepla nie je a┼ż tak ve─ża ako v pr├şpade klasick├Żch ┼żiaroviek, pre LED ─Źipy je v┼íak odvod tepla k─ż├║─Źov├Ż. Polovodi─Źe a vysok├ę teploty toti┼ż nie s├║ najlep┼í├şmi kamar├ítmi.

Pozrie┼ą prisaden├ę LED panely v e-shope ┬╗

┼átvorec, obd─║┼żnik alebo kruh?

LED panely s mont├í┼żou na povrch nahradia takmer ak├ęko─żvek svietidl├í na povrch. Nahradia dokonca aj bodovky, ku ktor├Żm by ste museli najprv prida┼ą sadrokart├│nov├Ż podh─żad. 

├üno, existuj├║ aj bodovky na povrch, maj├║ v┼íak omnoho v├Ą─Ź┼íiu v├Ż┼íku a museli by ste ku ka┼żdej ┼ąaha┼ą pr├şvodn├Ż k├íbel. Nehovoriac o tom, ┼że bodov├ę svietidl├í osvetlia oproti LED panelom omnoho men┼íiu plochu, tak┼że ich potrebujete viac. 

Tak├Żmto LED panelom na povrch sa hovor├ş aj prisaden├ę LED panely. 

Pre─Źo? Preto┼że s├║ naozaj prisaden├ę k stropu ─Źi stene ÔÇô medzi nimi a povrchom nie je ┼żiadna medzera. Tak┼że to nielen poriadne svieti, ale aj dobre vyzer├í.

─îo sa t├Żka dizajnu prisaden├Żch LED panelov, m├íte na v├Żber z r├┤znych: 

  • Tvarov ÔÇô M├┤┼żu by┼ą okr├║hle, ┼ítvorcov├ę i obd─║┼żnikov├ę. 
  • Farieb ÔÇô Presklen├í plocha je z mlie─Źneho skla, aby dobre rozpt├Żlila svetlo do priestoru. R├ím potom m├í ─Źasto bielu, strieborn├║ alebo ─Źiernu farbu, stretnete sa v┼íak aj s in├Żmi farbami, pr├şpadne s r├┤znymi dekora─Źn├Żmi vzormi.
  • Ve─żkost├ş ÔÇô Plat├ş, ┼że ─Ź├şm v├Żkonnej┼í├ş (a silnej┼íie svietiaci) LED panel, t├Żm m├í v├Ą─Ź┼íie rozmery.
Prisaden├ę LED panely r├┤znych druhov ÔÇô okr├║hly, obd─║┼żnikov├Ż a ─Źierny ┼ítvorcov├Ż.
 

Prisaden├ę LED panely n├íjdete v stovk├ích variant ÔÇô m├┤┼żu ma┼ą r├┤zny tvar, ve─żkos┼ą, v├Żkon i farbu.

Pozrie┼ą prisaden├ę LED panely v e-shope ┬╗

Prisaden├ę LED panely do ka┼żd├ęho domu (a kancel├írie)

Prisaden├ę LED panely sa vyr├íbaj├║ s v├Żkonom od 3 W, ─Źo zodpoved├í cca 30 W klasickej ┼żiarovke, a┼ż po vy┼íe 60 W, ─Źo je cca 340 W klasick├í ┼żiarovka. 

Takisto ich zo┼żeniete s r├┤znou farebnou teplotou ÔÇô od teplej (takej tej do┼żlta), pripom├şnaj├║cej klasick├║ ┼żiarovku, cez denn├ę svetlo a┼ż po studen├║ bielu (domodra), ktor├í je ide├ílna na pr├ícu, preto┼że podporuje bdelos┼ą a ostra┼żitos┼ą. 

Detaily o farebn├Żch teplot├ích n├íjdete v prvej ─Źasti n├í┼ího seri├ílu o LED paneloch.

Farebn├ę LED panely s├║ zriedkav├ę. Existuj├║ v┼íak tak├ę, na ktor├Żch si m├┤┼żete nastavi┼ą farebn├║ teplotu prep├şna─Źom. 

S├║ ide├ílne do miestnost├ş, ktor├ę vyu┼ż├şvate po─Źas d┼ła na r├┤zne ├║─Źely. Napr├şklad ak budete v ob├Żva─Źke pracova┼ą, zvol├şte si denn├║ alebo studen├║ bielu, ve─Źer pri odpo─Źinku zase tepl├║ bielu s odtie┼łom do┼żlta.

Pr├íve v─Ćaka r├┤znym farebn├Żm teplot├ím a r├┤znym v├Żkonom m├┤┼żete prisaden├Żmi LED panelmi osvetli┼ą:

  • ka┼żd├║ miestnos┼ą v dome, od sp├ílne cez ob├Żva─Źku, kuchy┼łu a┼ż po diel┼łu ─Źi gar├í┼ż,
  • men┼íie i v├Ą─Ź┼íie kancel├írie, vr├ítane roz─żahl├Żch open space priestorov,
  • dielne, v├Żrobn├ę a servisn├ę priestory, 
  • ┼íkoly a podobn├ę zariadenia. 

Vyber├íte LED panel do k├║pe─żne? Pozor na krytie

LED panel do k├║pe─żne alebo do in├Żch vlhk├Żch priestorov by mal ma┼ą zv├Ż┼íen├ę krytie aspo┼ł IP44. V─Ćaka nemu odol├í aj striekaj├║cej vode a vy budete ma┼ą istotu, ┼że ste pre ochranu pred ├║razom elektrinou urobili maximum. V niektor├Żch ─Źastiach k├║pe─żne je dokonca krytie IP44 povinn├ę ÔÇô predpisuj├║ ho normy.

Pozrie┼ą prisaden├ę LED panely v e-shope ┬╗

Mont├í┼ż prisaden├Żch LED panelov: jednoduch┼íie to by┼ą nem├┤┼że

Mont├í┼ż jeÔÇŽ jednoduch├í. Ba a┼ż primit├şvna, ak teda pre v├ís nie je probl├ęm vyv┼Ľta┼ą zop├ír otvorov a zaskrutkova┼ą p├ír skrutiek. 

Ka┼żd├Ż prisaden├Ż LED panel je toti┼ż vybaven├Ż otvormi na pripevnenie k povrchu na zadnej ─Źasti. 

O nap├íjanie sa star├í miniat├║rny elektronick├Ż zdroj (nie je to klasick├Ż transform├ítor, tak┼że nebzu─Ź├ş). 

Zdroj je takisto uchyten├Ż k zadnej ─Źasti panela a k panelu sa prip├íja konektorom. 230 V pr├şvodn├Ż k├íbel k zdroju pripoj├şte pomocou ─Źokol├ídy. Nie mlie─Źnej ani horkej, ale elektrik├írskej (hovor├ş sa jej tie┼ż pr├şstrojov├í svorkovnica alebo lustersvorka). 

Ale s t├Żm v┼íetk├Żm by si mal ┼íikovn├Ż elektrik├ír poradi┼ą. Vlastne aj ten menej ┼íikovn├Ż. Nechajte to rad┼íej na nich, v opa─Źnom pr├şpade m├┤┼żete pri nejakom probl├ęmy nies┼ą n├ísledky. A tie nemusia by┼ą pekn├ę.

Prisaden├Ż LED panel ÔÇô poh─żad ┼íikmo zhora a dovn├║tra.
 

Mont├í┼ż prisaden├Żch LED panelov je jednouch├í. Sta─Ź├ş pripevni┼ą skrutkami a pripoji┼ą zdroj k sveteln├ęmu okruhu pomocou svorkovnice.

Pozrie┼ą prisaden├ę LED panely v e-shope ┬╗

Neviete si vybra┼ą? Nebojte sa sp├Żta┼ą

Ak sa neviete v LED paneloch zorientova┼ą, pokojne n├ím nap├ş┼íte, zavolajte, po┼ílite holubaÔÇŽ Porad├şme, vysvetl├şme, zabal├şme a k v├ím domov odo┼íleme. 

Pozrie┼ą kontakty ┬╗

Pre─Ź├ştajte si ─Ćal┼íie ─Źasti n├í┼ího ┼ítvordielneho seri├ílu o LED paneloch: