Ako si vybrať LED panely?

LED panely vznikli ako náhrada za klasické bodové svietidlá, aj keď ich vlastne nenahradili, skôr len doplnili túto "rodinu":)

Majú štvorcový alebo okrúhly tvar.

Napájajú sa na 230V priamo zo siete cez napájaci zdroj (12V trafko), ktoré je súčasťou každého LED panelu.

 led panely stvorce  led panely okruhle  trafko a klipy

Môžeme ich rozdeliť na 3 typy

1 - LED panely na zapustenie - treba vykružiť otvor do sadrokartónu alebo OSB dosky, LED panel aj s trafkom vložiť do neho a uchytiť príchytkami,

2 - LED panely na povrch - namontovať priložený držiak na pevný strop na hmoždinky a skrutky a prikrútiť LED panel ku držiaku

3 - LED panely do kazety - z kazetového stropu treba vybrať jeden dielec, vložiť trafko a LED panel do otvoru po kocke na konštrukciu zhora tak, ako bol pôvodný diel (týka sa LED panelov typu 60x60 cm)

 

LED panely do kazety majú v rohoch predpripravenú ešte jednu možnosť - uchytiť ich na lanká a zavesiť z pevného stropu. Na závesnom lanku sa dá regulovať výška o 115 cm.

 

využitie

Využitie LED panelov je veľmi všestranné a v interiéri prakticky bez obmedzenia použitia.

Pekne vysvietia domáce priestory ako kúpelňu, obývačku, kuchyňu, detské izby alebo chodbu.

V pracovnom prostredí sa hodia do kancelárií, chodieb, hál, ambulancií, čakární, predajní, skladových priestorov, prijímacích a konferenčných miestností, reštaurácií, hotelov.

Ak vás téma zaujala prečítajte si v blogu viac o zapustených LED paneloch

 

 

×

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie