Izolovaný AlMgSi ø8 hliníkový bleskozvodový drôt guľatina biely 1kg=cca 5m

Kód: 10708
Akcia Atyp infozlava01
16,30 € –14 %
Izolovaný AlMgSi ø8 hliníkový bleskozvodový drôt guľatina biely 1kg=cca 5m
16,30 € –14 % 13,95 € 11,63 € bez DPH 139,50 € / 10 kg
Ihneď skladom (42 kg)
Môžeme doručiť do:
25.07.2024
Možnosti doručenia

Izolovaný hliníkový bleskozvodový drôt AlMgSi - ø8mm.

Detailné informácie

Podrobný popis

Technické parametre

Použitie uzemňovací drôt
Priemer 8 mm / 11 mm
Prevedenie hliníková zliatina AlMgSi
Hmotnosť 1kg / cca 5m
Balenie 10kg balenie = cca 52 metrov
Materiál Hliník

Kľúčové vlastnosti

 • Hlavným cieľom použitia bleskozvodových drôtov je ochrana budov a iných konštrukcií pred poškodením spôsobeným bleskom. Bleskozvodový drôt ALMGSI má vysokú vodivosť a schopnosť odvádzať prúd vygenerovaný bleskom bezpečne do zeme.

 • ALMGSI je skratka pre zliatinu hliníka (AL), horčíka (MG) a kremíka (SI), ktoré sú základnými zložkami tohto drôtu. Horčík a kremík sa pridávajú do zliatiny hliníka, aby sa zlepšila jej pevnosť, tvrdosť a korózna odolnosť. Tieto vlastnosti sú dôležité pre efektívne fungovanie bleskozvodového drôtu aj v extrémnych poveternostných podmienkach.

 • Izolovaný bleskozvodový drôt zo špeciálnej zliatiny hliníka, horčíka a kremíka (AlMgSi). Na rozdiel od drôtu zo zinkovanej ocele sa vám s ním bude omnoho jednoduchšie pracovať, pretože je veľmi mäkký a tvárny. Zároveň je však pevný a má veľmi vysokú vodivosť. 

 • Použitie:

  • Verzia s plastovým plášťom ako dodatočná mechanická ochrana / ochrana proti korózii, napr. na pripojenie očiek k systému ochrany pred bleskom alebo k hlavnej uzemňovacej tyči. Vhodné na pokládku do zeme, na omietku, do omietky a pod omietku, do malty alebo do betónu, pod zateplenie, do minerálnej vaty, do polystyrénu.

  • Stavby a budovy: Bleskozvodové drôty ALMGSI sa inštalujú na strechy budov, veží, priemyselných zariadení a iných konštrukcií, aby sa minimalizovalo riziko poškodenia spôsobeného bleskom. Drôty sú umiestnené tak, aby poskytovali najkratšiu cestu pre bleskový prúd a odvádzali ho do zeme, chrániac tak konštrukciu.

  • Komunikačné vysielače a antény: Vysielače a antény sú často vystavené výškovým bodom a majú zvýšené riziko zásahu bleskom. Použitie bleskozvodových drôtov ALMGSI pomáha ochrániť tieto zariadenia pred poškodením a minimalizuje výpadky v komunikácii.

  • Veterne exponované oblasti: V oblastiach so silným vetrom a častými búrkami, ako sú pobrežné regióny, sa bleskozvodové drôty ALMGSI často používajú na ochranu budov a iných konštrukcií pred výbojmi blesku.

  • Priemyselné zariadenia: Priemyselné závody, výrobné haly a iné priemyselné zariadenia môžu mať vysoké riziko poškodenia spôsobeného bleskom. Bleskozvodové drôty sa používajú na minimalizovanie tohto rizika a zabezpečenie nepretržitej prevádzky.

 • Je dôležité si uvedomiť, že konkrétne použitie bleskozvodového drôtu ALMGSI sa môže líšiť v závislosti od miestnych predpisov, potrieb a poveternostných podmienok. Pred inštaláciou je vždy potrebné konzultovať so skúsenými odborníkmi na bleskozvodové systémy a dodržiavať miestne smernice a štandardy pre ochranu pred bleskom.

 • Balenie = 10kg = cca 52 metrov

 

Chcete zľavy a lepšie ceny?

Vážime si vaše peniaze a vašu vernosť našej značke. A preto sme si pre vás pripravili premakaný ale jednoduchý zľavový systém. Pred nákupom si prečítajte krátky návod, ako nám zaplatiť čo najmenej :) (čítanie vám zaberie cca 1,5 minúty).

Dodatočné parametre

Kategória: Guľatina a pásovina na bleskozvod
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1.07 kg
Kategória produktov: Guľatina drôt
Priemer: 8mm
Materiál: AlMgSi, Hliník

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: